Algolog (Ağrı Uzmanı) Kimdir?

Ağrı kaynağı olabilecek nedenleri araştırıp ortaya koyan, tedavisini düzenleyen bu alanda uzmanlaşmış hekimlere  Algolog (Ağrı Uzmanı) denir.   Algolog olabilmek için 6 yıllık tıp fakültesini bitiren hekimlerin, Anesteziyoloji, Nöroloji veya Fizik Tedavi uzmanlık eğitimi aldıktan sonra, iki yıllık Algoloji yan dal uzmanlık eğitimini alması gerekmektedir. Algoloji uzmanları  klasik tedaviye rağmen geçmeyen ağrılarda girişimsel  tedavi yöntemlerini uygulayarak , etkili ve uzun süreli olarak ağrıları tedavi ederler. 

Algoloji Nedir?

Algo Latince “ağrı”, loji ise “bilim” demektir. Algoloji = Ağrı bilimi 

Algoloji, 3 ay ya da daha uzun süren kronik ağrıların tanısı, tedavisi  ve takibinin yapıldığı bilim dalıdır. Genellikle kanser ağrıları, nevraljiler, kas-iskelet sistemi ağrıları, boyun ağrıları, omuz-kol ağrıları, sırt ağrıları, bel-bacak ağrıları, damar tıkanıklığına bağlı ağrılar, nedeni belirlenemeyen ağrılar algoloji bölümünde tedavi edilir. Algoloji biliminin amacı, kronik ağrı nedeni ile kişinin kaybettiği yaşam kalitesini geri kazandırmaktır.

Ağrı kişisel bir deneyimdir ve kişiselleştirilmiş tedavi yaklaşımları gerektirir. Ayrıntılı muayene sonrasında algoloji  uzmanı tarafından hasta için en uygun tedavi seçenekleri belirlenmektedir. Biz Algoloji kliniği olarak, kronik ağrı tedavisinde kullanılan tüm yöntemleri uygulamaktayız. Özellikle girişimsel yöntemlerle ağrı tedavisi uygulamaları;  radyofrekans tedavisi ,, bel-boyun fıtıklarında uygulanan enjeksiyonlar, disk içine yapılan girişimler, kalıcı morfin pompası ya da omurilik pili takılması , kalıcı port-pompa sistemleri gibi birçok ileri tedavi uygulaması yapılabilmektedir. 

Neden biz?

DOĞRU TEŞHİS

  • Uzman bir hekim tarafından en doğru teşhis bulunur.

DOĞRU TEDAVİ

  • Son teknoloji tedavi araçlarıyla uzman hekim kontrolünde tedavinize başlanır.

TECRÜBE

  • Yıllardır ağrı tedavisinde hizmet vermiş uzman hekim kontrolünde ağrı ve şikayetleriniz son bulur.